Atrakcje okolicy

Rowery

Rowerzyści, zarezerwujcie swój weekend w Willi Barbara! Stacja startowa na szlaki Single Track znajduję się zaledwie 30 metrów od naszych drzwi! Z nami możecie poczuć wiatr we włosach, a po dniu pełnym przygód wrócić do komfortu i przyjaznej atmosfery naszej willi.

 

Oferujemy wypożyczenie zarówno rowerów elektrycznych, jak i tradycyjnych, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zarezerwuj rower na weekend w recepcji naszej Willi.

Motory

Motocykliści, znajdziecie u nas to, czego szukacie! Willa Barbara słynie z gościnności i jest miejscem, które motocykliści wybierają chętnie. Z nami macie pewność bezpiecznego monitorowanego parkingu i relaksu w hotelu lubianym przez Waszą społeczność. Odpocznijcie w komforcie po dniu pełnym wrażeń, ciesząc się urokami Lądka-Zdroju. Jesteśmy tu dla Was, by każdy kilometr podróży był warty wspomnień!

Uzdrowisko

Lądek Zdrój to najstarsze w Polsce uzdrowisko – już od XV wieku znane były lecznicze właściwości wód, w których zażywano tu kąpieli. Lądeckie wody lecznicze to przede wszystkim cieplice siarczkowe i fluorowe – są to wody radoczynne (zawierające radon). Uzdrowisko posiada 7 czynnych źródeł.

Najbardziej reprezentacyjnym sanatorium jest Zakład Przyrodoleczniczy „Wojciech” - okrągły basen kąpielowy wzorowany na tureckich łaźniach, wypełniony wodą ze źródła termalnego, wokół którego usytuowane są XIX-wieczne wanny, wykorzystywane do tak zwanych kąpieli perełkowych.

Oferty dla grup

Szanowni Państwo,

Z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu ofertę pobytu w Rezydencji Willa Barbara w Lądku Zdroju. Nasza oferta skierowana jest do firm i szeroko pojętego biznesu. Naszą ofertę kierujemy do Zarządów firm, kadry kierowniczej i grup pracowników chcących w wyjątkowej atmosferze odbyć wyjazdowe posiedzenie Zarządu, Szkolenie lub Spotkanie szkoleniowo - integracyjne. Prosimy zapoznaj się z załączoną ofertą.


POBIERZ PDF >

Wędrówki

Okolice Lądka Zdroju to wiele ciekawych miejsc dla zwolenników różnych form wypoczynku - dla zwolenników pieszych lub rowerowych wędrówek oraz fanów wspinaczki skałkowej.

 • Ruiny średniowiecznego zamku Karpień oraz położony w lesie kościółek Matki Bożej od Zagubionych, do którego wędrówka z Lądka Zdroju trwa ok. 2h;
 • Jaskinia Radochowska, do której można z Lądka Zdroju pieszo dotrzeć w 1,5 h i kalwaria na szczycie Cierniaka, do której prowadzi 214 kamiennych stopni z połowy XIX w.;
 • Kilkunastometrowy krzyż na stoku Iglicznej, z której rozpościera się piękny widok;
 • Skalna Brama, Skalny Mur, Trzy Baszty, Trojan – skupiska malowniczych skał na szczycie Trojaka z punktem widokowym.
 • Rejon Trojaka (766 m n.p.m.) i Stołowe Skały (mocno rozproszony łańcuch od wysokości 465 m aż do 784 m n.p.m.) oferują kilkadziesiąt dróg.
 • Wokół Lądka Zdroju wytyczonych jest 7 tras kuracyjno – spacerowo – wędrówkowych oraz 8 tras rowerowych.
Okolica

Cała okolica, która otacza Willę, obfituje w różnego typu atrakcje, które z pewnością jeszcze bardziej uprzyjemnią wyjątkowy pobyt.

Masyw Śnieżnika, a w nim szczególnie Ośrodek Narciarski Czarna Góra. Warto przejść się szlakiem turystycznym prowadzącym z górnej stacji kolejki linowej na szczyt Śnieżnika.
Javornik – położony za czeską granicą, w odległości 10 km od Lądka. Godny uwagi jest Zamek Jansky Vrch z Muzeum Fajek,
Kletno – sztolnia fluorytowa kopalni uranu oraz jedna z najgłębszych jaskiń w okolicy – jaskinia Niedźwiedzia, a także Muzeum Ziemi czy Wapiennik Łaskawy Kamień,
Złoty Stok, w którym znajduje się kopalnia złota, a także Leśny Park Przygody Skalisko oraz Złota Ścieżka, której przejście wprowadzi w świat poszukiwaczy złota…

Narty, narty...

Okolica zachęca do uprawiania sportów zimowych.
Ośrodek Górski Czarna Góra. Położony w Siennej kompleks sportowy posiadający kolejkę krzesełkową o długości 1367 m. Kolejka posiada osiem wyciągów talerzykowych i jest czynna przez cały rok. Łączna długość wszystkich tras narciarskich wynosi 8 kilometrów.
Stacja Narciarska Lądek Zdrój. Wyciąg narciarski położony najbliżej ProHarmonii (ok. 300 m od Rezydencji) ze sztucznym oświetleniem i naśnieżaniem. Miłośników szusowania ucieszą trzy trasy zjazdowe: jedna przygotowana jest dla zaawansowanych. Szczegóły: www.narty.ladek.pl.
Stacja Narciarska Kamienica. Stacja wyposażona w cztery wyciągi oraz doświetlane i naśnieżane trasy o łącznej długości 1500 m. Na miejscu szkółka narciarska, parking oraz obiekty gastronomiczne.

Nordic Walking

Spa w górach zaprasza na ekskluzywny Walking.
Aby rozpocząć zajęcia z Nordic Walking nie potrzeba wiele. Poza chęcią wyjścia z domu i potrzebą ruchu niezbędne jest wygodne obuwie, dostosowane do warunków atmosferycznych i pory roku, ubranie sportowe – wygodne do marszu oraz para kijków, które nasi Goście mogą bezpłatnie wypożyczyć.

Zalety Nordic Walking:

 • może być uprawiany wszędzie;
 • odpowiedni dla każdej grupy wiekowej;
 • nieskomplikowany i szybki do nauczenia;
 • jest prostą formą rehabilitacji;
 • kształtuje sylwetkę, uelastycznia ciało;
 • spalamy ok. 400 kcal na jednym treningu.