Aktualności

Atrakcje w okolicy

Atrakcje w okolicy

Za sprawą swojego wyjątkowego położenia Lądek-Zdrój stanowi bazę wypadową dla turystów spragnionych wycieczek po górach nie tylko po polskiej, ale także czeskiej stronie granicy. W niedalekiej odległości znajdują się tak warte zobaczenia miejsca, jak Masyw Śnieżnika i Javornik, ale także perełki lokalnej kultury - Złoty Stok oraz Kletno. Co więcej, każde z nich jest oddalone od Lądka-Zdroju o zaledwie kilkadziesiąt kilometrów. Jeśli będziecie w okolicy, koniecznie je poznajcie!

Masyw Śnieżnika - najwyższy pasmo Sudetów Wschodnich

Miłośników wędrówek po górach zachęcamy do wejścia na Śnieżnik - najwyższy szczyt masywu o tej samej nazwie leżący na granicy polsko-czeskiej. Czeka tu prawdziwa gratka dla turystów lubiących podziwiać niecodzienne widoki. Zgodnie z opisem, jest to jedyna góra w okolicy wystająca ponad las. To sprawia, że krajobraz ze szczytu prezentuje się nietuzinkowo. Można stąd obejrzeć okalający Śnieżnik rezerwat przyrody.

Miasta, które warto zobaczyć: Javornik, Kletno, Złoty Stok

Chcecie zasmakować w czeskiej kulturze? Zajrzyjcie do Javornika. To niewielkie miasto oddalone od Lądka-Zdroju o 20 minut jazdy samochodem. Leży u podnóża Gór Złotych, a jego największą atrakcją jest malowniczo usytuowany zamek Jansky Vrch. Pochodzący z XIII wieku obiekt został wiele lat później odbudowany na styl barokowy i udostępniony do zwiedzania. Warto poświęcić też nieco czasu, aby przejść się po miasteczku: jest ciche i urocze.

Jeśli marzycie o tym, aby zobaczyć polską kulturę w przygranicznym wydaniu, zapraszamy do Kletna – niewielkiej wsi, której urok docenią miłośnicy zacisznych górskich miejscowości. Miejsce to jest wyjątkowe ze względu na przyjemny mikroklimat oraz specyficzne ukształtowanie terenu, które czyni jest bardzo spokojnym nawet podczas silnych wiatrów.

Złoty Stok to miasto położone przy granicy polsko-czeskiej, które przypadnie do gustu zarówno małym, jak i dużym miłośnikom przygód! Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota w Złotym Stoku oferuje mnóstwo atrakcji: od wystawy na temat wydobywania złota, aż po samodzielnie wypłukiwanie drogocennych kruszców pod wodospadem.

← Wróć do Bloga